Szlaki

turystyczne…

Piesze

Ścieżka przyrodniczo – historyczna „Hylaty” (długość 12 km, znaki zielone).
Zatwarnica: Chata Bojkowska; Miejsce po dawnym młynie w Zatwarnicy; Wodospad na potoku Hylaty; Drzewostan nasienny bukowy; Wychodnie skalne i rezonansowe okazy drzew; Szczyt Dwernik Kamień (1004 m npm); Okopy z czasów I wojny światowej; Zatwarnica

Ścieżka Zatwarnica – Hulskie – Krywe – Tworylne (znaki czerwone).
Zatwarnica kościół; Hulskie (ruiny cerkwi i cmentarza); Krywe (ruiny cerkwi i cmentarza); Tworylne (ruiny różnych zabudowań i cmentarza);

Szlak turystyczny Zatwarnica – Suche Rzeki – Przeł. Orłowicza – Smerek (długość 9 km, czas przejścia 3,5 godz., znaki żółte).
Z Zatwarnicy bardzo dogodnie można dostać się na połoniny. Idąc żółtymi znakami przez przysiółek Suche Rzeki docieramy na Przełęcz Orłowicza. Jest to węzeł szlaków, stąd możemy iść na wspomniany Smerek – 1222 m npm (szlak czerwony), na Połoninę Wetlińską do Chatki Puchatka (szlak czerwony), do schroniska w Jaworzcu (szlak czarny), do Wetliny (szlak żółty).

Szlak turystyczny Dwernik – Chata Socjologa (długość 2,8 km, czas przejścia 1,5 godz., znaki niebieskie).
Fragment jednego z dłuższych szlaków, tzw. granicznego, którym z pobliskiego Dwernika możemy dojść do kultowego schroniska Chata Socjologa, położonego na jednym z najdzikszych pasm w Bieszczadach – Otrycie. W Chacie znajduje się obserwatorium, z którego można oglądać bieszczadzkie niebo.

 

Rowerowe - Wypożycz rowery w obiekcie - 50 pln/dzień

Trasa: Zatwarnica – Hulskie – Krywe – Przeł. Szczycisko – Studenne – południowe stoki Otrytu (niebieskie znaki).
Niezwykle urokliwa trasa, którą poznamy uroki i piękno Doliny Sanu. Szczególnie polecana osobom, które od asfaltu bardziej sobie cenią odludne miejsca, gdzie dominuje przyroda. Wybierając się na tą wycieczkę trzeba zaopatrzyć się w prowiant!

Konne

Suche Rzeki – Połonina Wetlińska (znaki: żółta kropka na białym tle)
Nieopodal Zatwarnicy – w przysiółku Suche Rzeki zaczyna się szlak konnym, którym możemy w siodle dojechać na Połoninę Wetlińską. Ze względu na duże deniwelacje terenu sięgające 500 m trasa ta jest również trudniejsza i przeznaczona dla bardziej zaawansowanych jeźdźców. Widoki z góry z pewnością wynagrodzoną nam wszystkie trudy w siodle. W pobliżu Zatwarnicy znajduje się stadnina koni „U Prezesa” w Chmielu.

Masz pytanie?

Uzupełnij formularz i my się z tobą skontaktujemy.

Kontakt

Ośrodek Zatwarnica

Zatwarnica 12, 38-713 Lutowiska

Telefon do Ośrodka: +48 13 461 08 33
Dział rezerwacji: +48 883 100 336
(czynne od 8:00 do 18:00, pn-pt)

email: kontakt@zatwarnica.bieszczady.pl

Zatwarnica Facebook Zatwarnica instagram Zatwarnica youtube

Nasze obiekty:

Czas dojazdu:
Rzeszów ok. 2:30h
Przemyśl ok. 1:40h
Solina ok. 50 min
Granica z Ukrainą ok. 30 min